Офіційно опублікований Закон України «ПРО МЕТРОЛОГІЮ ТА МЕТРОЛОГІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ»

 

03 липня 2014 р. офіційно опублікований Закон України № 1314-VII від 05.06.2014 «Про метрологію та метрологічну діяльність» (далі – Закон).

Закон набирає чинності з 01 січня 2016 року, крім пункту 9 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення», який набирає чинності з дня опублікування цього Закону.

Положення даного Закону відповідають європейським директивам, нормам і стандартам у сфері метрології та метрологічної діяльності, а також узгоджуються з положеннями інших чинних Законів України, зокрема, «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про акредитацію органів з оцінки відповідності», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Закон розмежовує регуляторні, наглядові та господарські функції у сфері метрології, розширяє застосування механізмів акредитації, гармонізує законодавчі акти з документами Міжнародної організації законодавчої метрології, актами законодавства Європейського Союзу з питань метрології та документами Європейської співпраці із законодавчої метрології, врегульовує механізм здійснення державного метрологічного нагляду.

 

Законом вносяться зміни до відповідних законодавчих актів щодо запровадження адміністративної відповідальності стосовно порушення умов і правил проведення повірки засобів вимірювальної техніки та виконання вимірювань, уточнення визначення терміну «сертифікат відповідності» та уточнення назви документів дозвільного характеру.

До уваги суб’єктів господарювання, що проваджують метрологічну діяльність!

Даним Законом визначено:

1 свідоцтва про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, сертифікати відповідності засобів вимірювальної техніки, видані в установленому порядку до набрання чинності цим Законом, чинні протягом встановленого в них строку;

2 свідоцтва про атестацію на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду, видані в установленому порядку до набрання чинності цим Законом, є чинними протягом визначеного в них строку дії або до прийняття протягом строку дії таких свідоцтв згідно із Законами України та відповідно до статті 7 цього Закону рішень центральних органів виконавчої влади, інших державних органів про уповноваження на проведення певних вимірювань, але не більше як на три роки з дня набрання чинності цим Законом.

До уваги замовників робіт та послуг!

ДП «Хмельницькстандарт- метрологія» швидко і якісно надасть комплекс послуг із сертифікації продукції, методичну і практичну допомогу з питань стандартизації, виконає роботи у галузі метрології, пропонує надання послуг із проведення лабораторних випробувань харчової продукції, сільськогосподарської сировини та продукції промислової групи відповідно до галузі акредитації. Найкоротші терміни проведення робіт – це економія Вашого часу та коштів!

Звертайтесь до нас за адресою:

ДП «Хмельницькстандарт метрологія», м. Хмельницький, вул. Свободи, 7,

e-mail: hmcsms@infocom.km.ua

  • з питань проведення лабораторних випробувань харчової продукції, сільськогосподарської сировини та продукції промислової групи: (0382) 65-20-00, (067) 311-64-45 – начальник випробувальної лабораторії харчової продукції Ісак Тетяна Павлівна;
  • з питань надання послуг із сертифікації: (0382) 65-63-36, (067) 311-15-71 – заступник генерального директора з підтвердження відповідності Лобанов Андрій Васильович;
  • з питань проведення робіт у галузі метрології: (0382) 65-65-03, (067) 311-64-46 – заступник генерального директора з метрології Рослякова Тетяна Володимирівна;
  • приймання ЗВТ та робота з замовниками – (0382) 65-05-26;
  • приймальня генерального директора: (0382) 65-60-76.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер