Всесвітній день метрології 2016 року: «Вимірювання у динамічному світі»

Щорічно 20 травня світова спільнота святкує Всесвітній день метрології. Ця міжнародна подія свідчить про визнання результатів професійної діяльності фахівців-метрологів усього світу. Всі аспекти життя та діяльності сучасного суспільства: охорона здоров’я, проблеми екології, розвиток та впровадження найновіших науково-містких технологій, обороноздатність, енергетика, торгівля, спорт тощо у визначальній мірі залежать від точності, єдності та достовірності вимірювань.

20 травня 1875 року була підписана перша міжурядова угода в області метрології – Метрична конвенція. Згідно з Конвенцією створена міжнародна наукова установа – Міжнародне бюро мір та ваг (МБМВ), що знаходиться у передмісті Парижу, в Севрі. МБМВ у той час була першою міжнародною науково-дослідною установою, яка існувала за рахунок внесків країн–підписантів Конвенції, та проводила дослідження за спільно створеними програмами. Відповідно до Метричної конвенції введена метрична система мір, а потім Міжнародна система одиниць СІ, на основі якої створена та функціонує міжнародна система вимірювань.

 

Глобалізація світової торгівлі, міжнародне спільне виробництво товарів, зростаюча турбота про здоров’я та безпеку населення, проблеми навколишнього середовища – все це сприяє посиленню вимог до забезпечення міжнародної єдності вимірювань у сучасному світі. На сьогоднішній день Конвенцію підписали 55 держав.

Важливою подією в історії розвитку принципів та правил Метричної конвенції стала «Домовленість про взаємне визнання національних вимірювальних еталонів та сертифікатів калібрування і вимірювань, які видаються національними метрологічними інститутами», підписана в 1999 році на 21-й Генеральній конференції мір та ваг.

Відмітивши провідну роль метрології у розвитку світової економіки та науково-технічного прогресу у всіх галузях діяльності людства, Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЄСКО) прийняла рішення проголосити 20 травня, день підписання Метричної конвенції, Всесвітнім днем метрології.

У 2016 році Всесвітній день метрології проходитиме під девізом «Вимірювання у динамічному світі».

До уваги замовників робіт та послуг!

ДП «Хмельницькстандарт- метрологія» швидко і якісно надасть комплекс послуг із сертифікації продукції, методичну і практичну допомогу з питань стандартизації, виконає роботи у галузі метрології, пропонує надання послуг із проведення лабораторних випробувань харчової продукції, сільськогосподарської сировини та продукції промислової групи відповідно до галузі акредитації. Найкоротші терміни проведення робіт – це економія Вашого часу та коштів!

Звертайтесь до нас за адресою:

ДП «Хмельницькстандарт метрологія», м. Хмельницький, вул. Свободи, 7,

e-mail: hmcsms@infocom.km.ua

  • з питань проведення лабораторних випробувань харчової продукції, сільськогосподарської сировини та продукції промислової групи: (0382) 65-20-00, (067) 311-64-45 – начальник випробувальної лабораторії харчової продукції Ісак Тетяна Павлівна;
  • з питань надання послуг із сертифікації: (0382) 65-63-36, (067) 311-15-71 – заступник генерального директора з підтвердження відповідності Лобанов Андрій Васильович;
  • з питань проведення робіт у галузі метрології: (0382) 65-65-03, (067) 311-64-46 – заступник генерального директора з метрології Рослякова Тетяна Володимирівна;
  • приймання ЗВТ та робота з замовниками – (0382) 65-05-26;
  • приймальня генерального директора: (0382) 65-60-76.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер