СЕМІНАР-НАВЧАННЯ

6 лютого 2018 року в актовому залі Дунаєвецької РДА за ініціативою Дунаєвецького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та за участю спеціалістів ДП «Хмельницькстандартметрологія» був проведений семінар на тему: «Впровадження системи НАССР, дотримання вимог законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів».

 

 

На семінар-навчання були запрошені заступники голів ОТГ, керівники відділів освіти району, директори санаторіїв, власники закладів громадського харчування, м’ясопереробних підприємств, хлібопекарської галузі та підприємств із виробництва рослинної олії в Дунаєвецькому районі.

На засіданні обговорювались питання щодо ролі Держпродспоживслужби у дотриманні чинних вимог в системі аналізу небезпечних факторів та контролю в критичних точках, порядку отримання операторами ринку експлуатаційних дозволів, реєстрація потужностей, які проводять діяльність з виробництва, зберігання та обігу харчових продуктів та відповідальність операторів ринку за порушення вимог ст. 23, ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

 

Також були розглянуті вимоги щодо застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів, контролю у критичних точках та особливості дотримання системи НАССР закладами харчування у навчальних закладах та необхідність дотримання санітарного законодавства при виробництві, зберіганні, переробці та реалізації продукції харчування.

 

Під час наради спікери наголошували на тому, що відповідно до ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані розробляти, вводити в дію та застосовувати постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках:

  • з 20 вересня 2017 року Закон актуальний для потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей);
  • з 20 вересня 2018 року для потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких відсутні необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей);
  • з 20 вересня 2019 року — для малих потужностей.

Статтею 64 Закону передбачено відповідальність операторів ринку за порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

З 04.04.2018 року набирає чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», який визначає правові та організаційні засади державного контролю, що здійснюється з метою перевірки дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин.

До уваги замовників робіт та послуг!

ДП «Хмельницькстандарт- метрологія» швидко і якісно надасть комплекс послуг із сертифікації продукції, методичну і практичну допомогу з питань стандартизації, виконає роботи у галузі метрології, пропонує надання послуг із проведення лабораторних випробувань харчової продукції, сільськогосподарської сировини та продукції промислової групи відповідно до галузі акредитації. Найкоротші терміни проведення робіт – це економія Вашого часу та коштів!

Звертайтесь до нас за адресою:

ДП «Хмельницькстандарт метрологія», м. Хмельницький, вул. Свободи, 7,

e-mail: hmcsms@infocom.km.ua

  • з питань проведення лабораторних випробувань харчової продукції, сільськогосподарської сировини та продукції промислової групи: (0382) 65-20-00, (067) 311-64-45 – начальник випробувальної лабораторії харчової продукції Ісак Тетяна Павлівна;
  • з питань надання послуг із сертифікації: (0382) 65-63-36, (067) 311-15-71 – заступник генерального директора з підтвердження відповідності Лобанов Андрій Васильович;
  • з питань проведення робіт у галузі метрології: (0382) 65-65-03, (067) 311-64-46 – заступник генерального директора з метрології Рослякова Тетяна Володимирівна;
  • приймання ЗВТ та робота з замовниками – (0382) 65-05-26;
  • приймальня генерального директора: (0382) 65-60-76.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер