ПОВІРКА ЛІЧИЛЬНИКІВ ВОДИ НА МІСЦІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

Відповідно до ст. 17 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність», «Законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.» Підприємства, організації та фізичні особи зобов'язані своєчасно, з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів, подавати засоби вимірювальної техніки на повірку. Згідно з Наказом Мінекономрозвитку України № 1747 від 13.10.2016 міжповірочний інтервал лічильників води становить 4 роки. Лічильники води, які не пройшли повірку, заборонені до використання.

Для проведення повірки лічильник необхідно демонтувати, доставити до місця повірки, а на період його перевірки водопостачальне підприємство зобов’язане забезпечити споживачеві функціонування його внутрішньоквартирної системи водопостачання та водовідведення. Процедура демонтажу та повторного монтажу лічильника при повірці за допомогою стаціонарних проливних установок часто пов’язана із технічними та організаційними труднощами, особливо це стосується побутових лічильників, які встановлені для обліку води в квартирах і помешканнях населення. Витрати на ці додаткові роботи часто нівелюють переваги стаціонарних проливних установок. У таких випадках доцільним є застосування переносних установок для повірки лічильників, які дозволяють, із певними обмеженнями і застереженнями, провести повірку лічильників на місці експлуатації.

 

ДП «Хмельницькстандартметрологія» проводить періодичну та позачергову повірку лічильників води з механічним відліковим пристроєм номінальних діаметрів DN15 та DN20 за допомогою переносної проливної установки «Водоконт-30» виробництва ТОВ НВП «Техноваги» (м. Львів) безпосередньо на місці експлуатації. Це дозволяє вирішити проблему без демонтажу лічильника води що значно зменшує ризик пошкодження труб і лічильників, а також суттєво економить час та зусилля. Для додаткового контролю і підтвердження достовірності вимірювань використовується файл фотофіксації процедури повірки. Такий чином процес повірки лічильників відбувається досить просто для споживача – у домовлений час працівник ДП «Хмельницькстандартметрологія» підключає установку до точки розбору води у замовника і відповідно до методики повірки, що затверджена Наказом Мінекономрозвитку України № 2129 від 23.12.2016 провіряє точність показників лічильників шляхом звіряння з показниками еталонної установки. Програмно-математичний метод ідентифікації цифр лічильника під час фотофіксації його стану дозволяє усунути суб’єктивний фактор і зменшити час оформлення результатів повірки. Після закінчення всіх етапів вимірювань формується протокол вимірювань, який може бути роздрукований або переданий по комп’ютерній мережі чи Інтернету у відповідну базу даних на сервері, де збираються, зберігаються та обробляються всі протоколи вимірювань.

Надзвичайно зручно це також для жителів багатоквартирних будинків у період закінчення міжповірочного інтервалу лічильників. За умови правильної організації мешканців будинку можна значно зекономити їхній час, організувавши масову повірку квартирних лічильників.

Все для того, щоб вам було зручно, економно і швидко!

До уваги замовників робіт та послуг!

ДП «Хмельницькстандарт- метрологія» швидко і якісно надасть комплекс послуг із сертифікації продукції, методичну і практичну допомогу з питань стандартизації, виконає роботи у галузі метрології, пропонує надання послуг із проведення лабораторних випробувань харчової продукції, сільськогосподарської сировини та продукції промислової групи відповідно до галузі акредитації. Найкоротші терміни проведення робіт – це економія Вашого часу та коштів!

Звертайтесь до нас за адресою:

ДП «Хмельницькстандарт метрологія», м. Хмельницький, вул. Свободи, 7,

e-mail: hmcsms@infocom.km.ua

  • з питань проведення лабораторних випробувань харчової продукції, сільськогосподарської сировини та продукції промислової групи: (0382) 65-20-00, (067) 311-64-45 – начальник випробувальної лабораторії харчової продукції Ісак Тетяна Павлівна;
  • з питань надання послуг із сертифікації: (0382) 65-63-36, (067) 311-15-71 – заступник генерального директора з підтвердження відповідності Лобанов Андрій Васильович;
  • з питань проведення робіт у галузі метрології: (0382) 65-65-03, (067) 311-64-46 – заступник генерального директора з метрології Рослякова Тетяна Володимирівна;
  • приймання ЗВТ та робота з замовниками – (0382) 65-05-26;
  • приймальня генерального директора: (0382) 65-60-76.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер