Метрологія – на підтримку розвитку міжнародної торгівлі

20 травня українські метрологи – представники однієї із найбільш точних та необхідних галузей знань, разом із світовою метрологічною спільнотою відзначають Всесвітній день метрології.

Це свято приурочено до дати підписання у 1875 році Метричної конвенції, яка на протязі понад 140 років сприяє розвитку економічного, наукового та культурного співробітництва у всьому світі.

Сучасна метрологія являється ключем до просування передових наукових ідей, сприяє інноваційному розвитку економіки і суспільства та завойовуванню нових ринків. Вимірювання являються першочерговим та невід’ємним елементом у всіх пріоритетних напрямках науково-дослідної діяльності. З ними напряму пов’язані якість продукції, що виробляється, та надаваних послуг, розвиток міжнародної торгівлі.

 

Україна має в своєму розпорядженні ефективну, визнану на міжнародному рівні, національну метрологічну службу, до якої належать Мінекономіки, до складу якого входить департамент технічного регулювання та метрології, наукові метрологічні центри, державні підприємства – центри стандартизації, метрології та сертифікації, Служба єдиного часу і еталонних частот, Служба стандартних зразків складу та властивостей речовин і матеріалів, Служба стандартних довідкових даних про фізичні сталі та властивості речовин і матеріалів, а також метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, підприємств та організацій.

Національна метрологічна служба здатна вирішувати самий широкий діапазон вимірювальних, випробувальних та інших науково-технічних задач в області метрології, спрямованих на ефективне функціонування системи забезпечення єдності вимірювань України.

Державна політика у сфері метрології та метрологічної діяльності, наряду із забезпеченням єдності вимірювань, спрямована на охорону здоров’я громадян та навколишнього середовища, захист прав споживачів, створення умов для визнання результатів вимірювань в країні та і на міжнародному рівні, підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції, точності обліку енергетичних і матеріальних ресурсів.

Традиційно Всесвітній день метрології проходить під відповідним девізом. В цьому році він звучить так: «Вимірювання для міжнародної торгівлі», підкреслюючи масштабність ролі високоточних вимірювань для створення справедливих і взаємовигідних умов торгівлі на світовому ринку та забезпечення довіри і захисту інтересів як виробника, так і споживача.

У Посланні директорів Міжнародного бюро мір та ваг (BIPM) та міжнародного бюро законодавчої метрології (OIML) до Всесвітнього дня метрології – 2020 говориться: «Впевненість у правильності оцінки відповідності встановленим вимогам сприяє зниженню витрат, зміцнює взаємну довіру між діловими колами та споживачами, а запорукою такої впевненості служить наявність суворої і ефективної всесвітньої метрологічної системи».

Значення метрології велике та всеохоплююче. Отже не має такої галузі діяльності, де б не вигравали важливої ролі точні вимірювання. Та метою Всесвітнього дня метрології, який відзначається на планеті вже 21-й рік, - знову і знову привертати увагу до тих проблем та задач, які призвана вирішувати метрологія, щоб забезпечити точність, достовірність та єдність вимірювань у національному та глобальному масштабах.

До уваги замовників робіт та послуг!

ДП «Хмельницькстандарт- метрологія» швидко і якісно надасть комплекс послуг із сертифікації продукції, методичну і практичну допомогу з питань стандартизації, виконає роботи у галузі метрології, пропонує надання послуг із проведення лабораторних випробувань харчової продукції, сільськогосподарської сировини та продукції промислової групи відповідно до галузі акредитації. Найкоротші терміни проведення робіт – це економія Вашого часу та коштів!

Звертайтесь до нас за адресою:

ДП «Хмельницькстандарт метрологія», м. Хмельницький, вул. Свободи, 7,

e-mail: hmcsms@infocom.km.ua

  • з питань проведення лабораторних випробувань харчової продукції, сільськогосподарської сировини та продукції промислової групи: (0382) 65-20-00, (067) 311-64-45 – начальник випробувальної лабораторії харчової продукції Ісак Тетяна Павлівна;
  • з питань надання послуг із сертифікації: (0382) 65-63-36, (067) 311-15-71 – заступник генерального директора з підтвердження відповідності Лобанов Андрій Васильович;
  • з питань проведення робіт у галузі метрології: (0382) 65-65-03, (067) 311-64-46 – заступник генерального директора з метрології Рослякова Тетяна Володимирівна;
  • приймання ЗВТ та робота з замовниками – (0382) 65-05-26;
  • приймальня генерального директора: (0382) 65-60-76.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер